Mesfushori turk, Arda Turan, asesi nuk po arrin që ta bind Valverden se e meriton që të qëndroj në ‘Camp Nou’, andaj largimi i tij në janar do të jetë i pashmangshëm.

Sipas ‘AS’, Galatasaray dhe Fenerbahce e duan transferimin e Turanit, andaj edhe Barcelona është e gatshme që t’i dëgjoj ofertat e tyre.

Katalonasit kërkojnë 30 milionë euro, por dy klubet turke nuk duan që të ofrojnë më shumë se 20 milionë euro, e që marrëveshja mund të mbyllet për 25 milionë euro në afatin e dimrit.

Artikulli paraprak100 herë Hysaj! Napoli nderon yllin shqiptar
Artikulli tjetërLegjenda e Bayern, tashmë trajneri i Luzern, ka një mesazh për gratë e futbollistëve të tij…