Ai është një nga pikat më të forta të Atalantës këtë edicion, por dukët që qëllimi i tij është që të transferohet te ndonjë ekip më i madh se sa skuadra aktuale.

Fjala është për Alejandro Gomez, i cili përmes një deklarate për mediat italiane, ka shprehur hapur dëshiren për tu transferuar në një ekip më të madh se Atalanta, konkretisht Roma ose Milan, pasi këto të fundit kanë shprehur hapur dëshiren që ta kenë në radhët e veta këmbëshpejtin.

Artikulli paraprakZyrtare: Ky është vendimi për Perisic dhe Icardi
Artikulli tjetërA e di se Barcelona ka bërë një nga gabimet më të mëdha në histori të futbollit sa i përket merkatos…..?