Ajax dhe Amsterdam kanë qenë në shok që nga mëngjesi i sotëm kur sulmuesi holandez i lindur në 1992 Quincy Promes u arrestua nga policia e qytetit dhe aktualisht është në burg.

Sipas raporteve nga De Telegraaf, lojtari dyshohet të jetë përfshirë në një goditje të rëndë me thikë dhe ai është autori i një sulmi që rezulton në lëndime të rënda fizike, një krim që në Holandë përfshin një maksimum prej katër vjet burg, përcjell Korneri.net

Episodi daton në fund të korrikut, me Promes duke organizuar një aheng në një depo të biznesit familjar. Sipas shtypit në Holandë, sulmuesi kishte një debat të ashpër me një anëtar të familjes atë mbrëmje dhe dyshohet se e kishte qëlluar me thikë atë. Viktima raportoi incidentin një muaj më parë dhe hetimet çuan në paraburgim sot, i cili do të zgjasë 3 ditë, por mund të zgjatet. /Korneri.net

Artikulli paraprakReal-World Solutions Of unemployedprofessors review In The Usa
Artikulli tjetërVdiç trajneri i mirënjohur Gerard Houllier