Ish ylli i Milanit Alexandre Pato, në Instagramin e tij ka postuar një fotografi të një tifozi të vogël të tij në Kosovë. Tifozi i vogël mban veshur fanellën e tij te Milani, me numër 7.

Me fotografinë e atij vogëlushi, përshkrimin Kosova dhe tre zemra, është postimi i bërë nga Pato në rrjetet sociale.

Pato 27 vjeçar, tani paraqitet në Kinë, te skuadra Tianjin Quanjian./Korneri.net.

Artikulli paraprakStadiumi i Prishtinës- rreth 70 % e punimeve janë kryer
Artikulli tjetërNdeshja kryesore e sezonit në Kategorinë Superiore mbyllet pa fitues