Gjatë verës së kaluar dy ish-futbollistët e Atletico Madrid, Thibout Courtois dhe Diego Costa kishin mëdyshje të qëndrojnë apo të largohen nga skuadra e Chelsea, pasi forma e tyre ishte në rënje e siper.

Por, situata ndryshoi në mënyrë thelbësore pas ardhjes në krye të shtabit teknik të Antonio Conte.

Sipas mediave britanike, Courtois dhe Costa me insistimin e Antonio Conte janë duke shqyrtuar mundësine e rinovimit të kontratës me Chelsea dhe një marrëveshje eventuale mund të jetë shumë lehtë e arritshme.

Artikulli paraprakJuventus gjen opcion për mbrojtjën në Beograd
Artikulli tjetërBIBL: Trepça pëson humbjen e dytë këtë edicion nga Tirana