Arsenali është duke e vëzhguar situatën e mesfushorit të Manchester Cityt, Yaya Toure, raporton Calciomercato.

Yaya Toure këtë sezon ka luajtur vetëm njëherë dhe pastaj është suspenduar nga Guardiola. Agjenti i mesfushorit dha deklarata të rënda për Guardiolan i cili më pas e suspendoi klientin e tij dhe ia bëri të ditur se nuk do jetë pjesë e skuadrës pa kërkuar falje.

Përkundër spekulimeve, agjenti beson se Yaya do të qëndrojë në Manchester City deri në fund të kontratës. Ai gjithashtu tha se Yaya Toure donte të transferohej tek klubi italian Inter gjatë verës por pengesë ishte Manchester City të cilët kërkuan një mal me para për ta liruar atë.

Artikulli paraprakDo kontratë te Sevilla, jo rikthim në Premier League
Artikulli tjetërReal Madrid? Përgjigjet Guardiola