Manchester United nuk ka arritur më shumë se një barazim në përballje me Stoke Cityn.

Në një ndeshje me shumë raste shënimi në “Old Trafford” ekipet morën nga një pikë, pas barazimit prej 1:1.

Goli i parë u shënua në minutën e 69 nga Anthony Martial, i cili i kaloi “Djajtë e Kuq” në epërsi.

Stoke City u kundërpërgjigj përmes Joe Allenit, i cili shënoi në minutën e 82. Për mysafirët nga minuta e parë u paraqit Xherdan Shaqiri, i cili u zëvendësua në minutën e 90.

Me këtë barazim Unitedi mban vendin e 6 me 13 pikë, kurse Stoke City është në vendin e parafundit me 3 pikë.

Artikulli paraprakBunjaki “surprizon” me Trepçën 89′ dhe Barcelonën [FOTO]
Artikulli tjetërNapoli dorëzohet në Bergamo