Arsenali vazhdon serinë e gjatë negative, pasi humbi sërish.

Pas ndeshjes së pestë londinezët regjistrojnë katër humbje e një barazim, andaj me këtë ritëm jo që Evropa do të jetë, por po rrezikon shumë edhe të fundosët, shkruan Korneri.net

Granit Xhaka sërish e morri në qafë skuadrën e tij, pasi para syve të gjyqtarit kapi për fyti kundërshtarin dhe me meritë u ndëshkua me të kuq, ndërsa mbrëmjen e dobët e mbylli Aubameyang që shënoi autogol.

Arsenali renditet në vendin e 15 me 13 pikë dhe fitorja e fundit në kampionat daton më 1 nëntor ndaj Manchster aunited në “Old Trafford” me rezultatin 0-1. /Korneri.net

Artikulli paraprakMessi realizoi golin e fitores
Artikulli tjetërThings You Will in Contrast To About Dominican Mail Order Brides And Things You’ll