Lajmi se Bayern Munchen po e kërkon Granit Xhakën, nuk është risi pasi këtë e dinë shumë Kosovar apo shokë të Granitit. Tash këtë lajm e kanë kuptuar edhe mediat e ndryshme evropiane pasi bazohen në dëshirën e madhe që ka vet lojtari të jetë pjesë e gjigantit gjerman dhe evropian, edhe më shumë se për skuadrën ku luan.
Pas largimit të Xabi Alonsos nga në fund tës tinorit nga Bayern, zyrtarët e klubit do të tentojnë të merren vesh me Granitin dhe menaxherin e tij për disponimin për të kaluar te Bayern apo rikthyer në Bundesliga.

Burime të “Korneri.net”, të afërta shumë me lojtarin, edicionin e ardhshëm shumë vështirë do të realizohet kjo marrëveshje, por pas një viti gjasat që Xhaka të bëhet bavarez janë shumë të mëdha dhe reale.

Artikulli paraprakZyrtare: Pas fitorës nga Peja, Bashkimi përforcohet me fundorin amerikan
Artikulli tjetërKjo është oferta më e re për Lionel Messi