“Besoj se kemi folur shumë për këtë ndeshje, për emocionet, por nuk jam i kënaqur me lojën.

Nuk besoj se kanë ndikuar emocionet në lojën tonë.

Kemi pësuar gol në kohën shtesë si në ndeshjen e Rumaninë. Edhe stërvitjet kanë qenë pa tempo, pa duele gjatë javës, pra siç ishte java, ishte dhe loja në ndeshje.

Ndoshta kemi menduar që do ta kishim të lehtë me Kosovën, por nuk ishte kështu. Kosova ka cilësi dhe duhet të kishte më shumë pikë në këto eliminatore.”

Artikulli paraprakJa çfarë tha “heroi” i Kosovës, Vedat Muriqi
Artikulli tjetërShaqiri: Nder që luajta në “Fadil Vokrri”, Kosova ekip cilësor