Padyshim i kënaqur pas fitores 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk me Barcelonën që ruan rekordin perfekt në grupet e Champions League. Xavi Hernandez kthen menjëherë vëmendjen nga El Clasico.

Ndeshja e madhe me rivalët e përjetshëm merengues, luhet këtë të shtunë në orën 16.15 , me transmetimin e drejtpërdrejtë në SuperSport/DigitAlb. Trajneri katalanas e di se aty skuadra e tij duhet të japë maksimumin për të siguruar suksesin në sfidën e pasionit që ndiqet në mbarë botën.

Nuk mund të them se jemi të qetë, por kemi bërë progres. Kemi garuar mirë në të tri ndeshjet e Championsit. Tani mendojmë si të shkojmë drejt El Clasicos. Do të arrijmë aty në formën tonë më të mirë.

Na duhet të heqim mendjen nga kjo fitore për të pushuar deri nesër. Dhe do të fokusohemi menjëherë tek El Clasico. Besoj se do të shkojmë mirë në atë ndeshje.

Është e vërtetë që kemi lojtarë që kanë luajtur shumë minuta dhe ndiejnë lodhjen, kryesisht edhe për shkak të sfidës së të shtunës së kaluar me Athletic Bilbaon.

Pasi ishte ndeshje shumë e vështirë dhe disa lojtarë e ndjenë ndaj Shakhtarit. Por besoj se fizikisht bëmë shumë mirë dhe duhet të përgatisim si duhet El Clasicon“, theksoi tekniku i kampionëve në fuqi të Spanjës.

Artikulli paraprakKosova ngritet gjashtë pozicione më lartë
Artikulli tjetërEmmanuel Egbo, emërohet trajner i FC Prishtina