Pogba është vetëm një hap larg Manchester United, andaj Juventus është duke tentuar të sigurojë një mesfushorë kreativ në mënyrë që ta zëvendësojë francezin.

Sipas mediave italiane, marrëveshja me Zenit është shumë afër për reprentuesin belg, pasi dallimi ndërmjet klubit rus dhe Juventus është ofruar në vetëm 3mln euro nga marrëveshja definitive.

Artikulli paraprakMediat britanike: Pogba të mërkuren zyrtarizohet te United
Artikulli tjetërZyrtare: Shefki Kuqi trajner i Inter