Ylli belg i skuadrës ruse Zenit, Axel Witsel, është shprehur i dëshpëruar për mos transferimit te Juventus edhe pse kampionët e Italisë bën gjithcka për të më transferuar.

“Është me të vërtetë e vështirë. Duhet të falënderoj Juventusin sepse ata provuan deri në fund për të më blerë”.

“Mëkat që Zenit refuzoi 25 milion euro, kur ata e dinin mirë se kam një vit kontratë. Jam i zhgënjyer sepse u dërgova në Torino për të bërë vizitat mjekësore, kalova testet dhe mendoja për aventurën time të re”, tha Witsel.

Artikulli paraprakZyrtare: Peja përforcohet edhe me një amerikan
Artikulli tjetër“Dua të fitoj gjithçka me Bayernin”