Ylli i Chelsea Willian ka raportuar se ka rënë dakord një kontratë tre vjeçare me vlerë 100,000 £ në javë me Arsenalin.

31-vjeçari ishte mbyllur në bisedime rreth kushteve të reja për të qëndruar në Stamford Bridge, por ka zgjedhur të vazhdojë më tej pasi Chelsea refuzoi t’i ofronte atij marrëveshjen afatgjatë që ai kishte kërkuar. Dy vjet ishin në tryezë, por lojtari donte tre, përcjell Korneri.net

Frank Lampard u mundua ta ruajë brazilianin Willian dhe t’ia zgjasë kontratën pas shtatë viteve të kaluara në Stamford Bridge, por Arsenali ka hyrë në garë dhe arriti  marrëveshjen për një transferim të lirë.

ESPN ka raportuar se marrëveshja pritet të zyrtarizohet nga të dy palët më vonë gjatë këtij muaji, kurse më i lumturi në këtë mjedis është trajneri Mikel Arteta, që e adhuron brazilianin.

Bosi i Blues, Lampard, madje thuhet se ka bërë thirrje drejtpërdrejt në hierarkinë e Chelsea për t’i dhënë fund bllokimit për rinovimin e Willian, por kërkesat e tij kanë rënë në vesh të shurdhër.

Kia Joorabchian, përfaqësuesi i Willian, kohët e fundit pohoi se pesë klube ishin duke garuar për të arritur marrëveshjen e mundshme, dhe ishte Arsenali klubi më konkret. /Korneri.net

Artikulli paraprakThe Ukrainian Matchmakers Who Cost For Dates With One Of The Best, Handpicked Women’
Artikulli tjetërSërish anglezët vendosin vet nga pjesa tjetër e Evropës