epa05522724 Serena Williams of the US reacts after defeating Johanna Larsson of Sweden on the sixth day of the US Open Tennis Championships at the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 03 September 2016. The US Open runs through September 11. EPA/PETER FOLEY

Tenistja më e mirë në botë amerikanja Serena Willimas është kualifikuar në rrethin e katërt të US Open, dhe aps triumfit ndaj suedezes Johanne Larsson me rezultat 6:2,6:1, ajo shënoi bëhet tenistja me më së shumti fitore në Grand Slam turnetë.

Serena ndaj Larsson shënoi fitoren e 308. në karrierë dhe në këtë mënyrë e kaloi Martina Navratolovan me të cilën e mbanin rekordin e njëjtë.

Poashtu Serena u barazua me Roger Federer me 308 fitore në Grand Slam turnetë duke qenë të parët në këtë listë, por amerikanja mund të jetë në krye nëse në xhiron e ardhshme mposht tenisten kazake, Jaroslava Svedov.

 

 

Artikulli paraprak“Guardiola një shpikës, Ancelotti e fiton Champions League”
Artikulli tjetërSpektakli i legjendave: Arsenal – Milan 4:2 [VIDEO]