Juventus' Croatian striker Mario Mandzukic (C) celebrates scoring their second goal during the pre-season friendly football match between West Ham United and Juventus at the London Stadium in east London on August 7, 2016. / AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS

Juventus ka shënuar shënuar fitore prej 3:2 ndaj West Ham, në një ndeshje me plotë gola dhe me shumë raste.

Nisur nga vet rrjedha e lojës, ndeshja ka mundur të përfundojë me rezultat të barabartë, pasi në sekondat e fundit pati një rast shumë të mirë për të realizuar.

Golat për kampionët e Italisë u shënuan nga Dybala, Mandzukic dhe Zaza, kurse për West Ham të dy golat i shënoi Andy Caroll.

Kujtojmë që në këtë takim debutoi Gonzalo Higuain, i cili në minutën e 46 hyri në lojë në vend të Mandzukic.

Artikulli paraprakNasri në Serie A? Inter dhe Juventus hapin arkat
Artikulli tjetërBonucci “bardhezi” i lindur: Refuzon ofertën marramendëse të Manchester City-it