Timo Werner po bëhet me klub të ri.

Klubi londinez Chelsea  ka pranuar të paguajë klauzolën e largimit rreth 60 milionë euro që sulmuesi gjerman ka në kontratën e nënshkruar me Leipzig. Vetë futbollisti do të përfitojë një pagë të majme prej 180 mijë funtesh në javë, përcjell Korneri.net

Chelsea e fitoi derbine  madh me Liverpool, pasi këta të fundit refuzuan të paguajnë kaq shumë para kjo edhe sepse nuk kanë buxhet kaq të lartë pas krizës së koronavirusit.

Menaxheri i sulmuesit, Karlheinz Forster, kuptohet që ka zhvilluar diskutime të avancuara ditën e enjte dhe detajet më të hollësishme të marrëveshjes pritet të zbardhen deri në fillim të javës tjetër. /Korneri.net

Artikulli paraprakPanik te Lazio, serbi Milinkovic-Savic përplaset me portierin shqiptar dhe alarmon drejtuesit
Artikulli tjetërDjali i një legjende futbolli te Barcelona si zëvendësuesi i Dembele