Monaco's French forward Kylian Mbappe Lottin celebrates after scoring a goal during the French L1 football match Monaco (ASM) vs Troyes (ESTAC) on February 20, 2016 at the "Louis II Stadium" in Monaco. AFP PHOTO / VALERY HACHE / AFP / VALERY HACHE (Photo credit should read VALERY HACHE/AFP/Getty Images)

Sipas asaj që shkruan “El Mundo Deportivo” që është e afërt me klubin Barcelona, Arsene Wenger dhe Arsenal janë afër të transferojnë sulmuesin e ri të Monacos, Kylian Mbappé, skuadër e cila drejtohej dikur pikërisht nga strategu francez.

Edhe Barcelona është në garë për lojtarin 18-vjeçar i cili ka nis t’i mahnitë të gjithë, por thuhet se Arsenali ka është avantazh të lartë për shërbimet e futbollistit që ka kontratë me klubin e tij deri me 30 qershor 2019.

Artikulli paraprakNuk ndalen lajmet për Man.United
Artikulli tjetërNuk zhvillohet ndeshja La Coruna-Betis, evitohet tragjedia