Arsenali ka shënuar fitore daj Man.United në ndeshjen kryesore të javës në Premier League, dhe kjo ishte hera e parë që Arsene Ëenger e mposht homologun e tij Jose Mourinho. Togjinjtë ishin më të mirë gjatë tërë ndeshjes dhe me meritë shënuan dy herë, por golin e parë e realizoi Granit Xhaka edhe pse ishte devijuar pak goditja e tij, ndërsa vetëm pak minuta më vonë shënoi edhe Danny Wlbeck.
Arsenali me këtë fitore i shton gjasat për një vend në Champions League pasi ka dy ndeshje më pak se Liverpool.

Artikulli paraprakZyrtare: Ndërpritet loja në Prizren dhe nuk vazhdon më
Artikulli tjetërRoma deklasoi Milanon shumë të dobët