Tenisti serb, Novak Djokovic, nuk ka arritur të mbrojë titullin e turneut US Open, pasi në finale është mposhtur nga zvicerani Stan Wawrinka.

Wawrinka ka mundur Djokovic me rezultat 6-7(1), 6-4, 7-5, 6-3, duke fituar grand-slamin e tretë në karrierë.

Djokovic, që është tenisti numër 1 në botë, është trajtuar nga flluskat në lëkurë gjatë ndeshjes dhe ky fakt thuhet se ka penguar lëvizjet e tij.

Artikulli paraprakEditorial nga Xavier Jacobelli: Pse Totti nuk duhet të lërë futbollin?
Artikulli tjetërMavraj në formacionin e javës në Bundesligë