Edhe pse Arsenali i granit Xhakës u mund brenda në shtëpi me rezultatin 4-3 nga Liverpooli, ka pasur nga ata të cilëve ju ka buzëqeshur fati duke fituar disa para.

Një tifoz anglez kishte vënë bast se Granit Xhaka do të ndëshkohej me karton të verdhë, dhe në fakt ashtu ndodhi.

Xhaka i cili u fut në fushë në minutën e 67-të, pas 7 minutash lojë është ndëshkuar me karton nga gjyqtari për shkak të një ndërhyrjeje të ashpër në mesfushë.

Tifozi kishte luajtur 150 paund dhe ka fituar 650 paund.

xhxxk

Artikulli paraprakNishikori mposhti Nadalin në garë për medalje
Artikulli tjetërSkandaloze: Luan Krasniqi mbeshtet turkun dhe jo Nuri Seferin qe perfaqso ngjyrat Kuq e Zi