Njeri i njohur i kartelit të drogës John Jairo Velasquez, i ka dëshiruar suksese ekipit të Uruguajit në kualifikimet për Botërorin 2018, që do të mbahet në Rusi, njofton NY Daily News.

Velasquez është gjykuar për vrasjen e kandidatit për president të Kolumbisë, Luis Carlos Galani, më 1989. Dihet se i ka shërbyer lordit të njohur të kartelit të drogës Pablo Eskobar.

John Jairo Velasquez i ka dërguar letër mbështetëse qendërsulmuesit të Uruguajit dhe të Barcelonës, Luis Suarez, të cilin, siç thuhet në letër e mbështet dhe i uron suksese në kualifikimet për Botërorin, që do të mbahet në Rusi, më 2018.

Tani John Jairo Velasquez punon për parandalimin e të rinjve në rrugën e krimit dhe të drogës.

Artikulli paraprakGjyqtarët vazhdojnë favoret “pro” anglezëve!
Artikulli tjetërMontella e ka bërë listën për dimër!