LONDON, ENGLAND - MARCH 13: Manchester United's Paul Pogba and Chelsea's Ngolo Kante in action during the Emirates FA Cup Quarter-Final match between Chelsea and Manchester United at Stamford Bridge on March 13, 2017 in London, England. (Photo by Ashley Western - CameraSport via Getty Images)

Në botën e futbollit apo më saktë në klubet më të mëdha evropiane luajnë mesfushorët më të mirë dhe më të talentuar në planet, por sigurisht se secili prej nesh e ka dikë të preferuar.
Janë shumë emra të cilët do të hynin në mesin e ngushtë prej të mirëve të mundshëm, ndërsa ju kë e preferoni.

Në këtë listë po i përmendim vetëm disa prej atyre që po lënë gjuëmë më së shumti në Kontinentin e vjetër.
Kroos, Busquets, Modric, Iniesta, Kante, Pogba, Nainngolan, Verratti, Vidal, Toure e shumë e shumë tjerë.

Sipas kush, kush mendoni se është më i miri edhe prej atyre lojtarëve që nuk janë në këtë listë të shkurtër dhe pse.

Artikulli paraprakIndian Wells: Wawrinka kalon tutje, eliminohet Berdych
Artikulli tjetërLukaku megjithatë i befason të gjithë!