Njëzet e katër vjet më vonë, Italia kthehet në majën e botës.

Agjërimi shumë i gjatë në Kupën e Botës prishet nga brezi blu i arit: Daniele Lavia, Alessandro Michieletto dhe Yuri Romanò janë drejtuesit e ekipit të Fefé De Giorgi, i cili mposht Poloninë 3-1 në sete me përmbysje, shkrusn Korneri.net

Pas humbjes së setit të parë (25-22), kampionët e Europës reagojnë dhe fitojnë tre setet e ardhshme (25-21, 25-18, 25-20), duke fituar një sukses të merituar, dhe fituar Kupënne Botës. /Korneri.net

Artikulli paraprak“Braktisi” Kosovën pas mosmarrëveshjeve me Chalandes, Giresse i dërgon ftesë
Artikulli tjetërSconcerti: “Nuk mbaj mend në futbollin e vjetër të ketë anuluar dikush në sekondën e fundit golin e Juventusit në shtëpi”