Është rast shumë i rrallë në futbollin kosovar që dy futbollistë me emër dhe mbiemër të njejtë të luajnë në një ekip futbolli.

Fjala është për dy futbollistët Armend Miftari, pasi të dy tani janë futbollistë të Vllaznisë së Pozheranit, shkruan “Korneri.net”.

Kujtojmë që ardhja e fundit në klubin e sapoinkuadruar në elitë quhet Armend Miftari dhe vjen nga skuadra e Hajvalisë. Armend Miftari do ta gjejë në klubi bashkë emnakun e tij, i cili luan në repartin e mbrojtjes./Korneri.net.

Artikulli paraprakGjilani lanson “bombën” më të madhe të merkatos verore
Artikulli tjetërVerratti mbetet vetëm një dëshirë! Barcelona ka zbuluar planin “B”