Real Madridi mposhti me rezultat 3-1 kampionin anglez Liverpool, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Dy nga tre golat e madrilienë e i shënoi braziliani Vinicius, që ishte shpallur lojtari i ndeshjes, që i takoi në tërësi mbretërve.

Siç raportohet nga Opta, Vinicius Junior, me rezultatin e mbrëmshëm kundër Liverpool, u bë braziliani më i ri (20 vjet dhe 268 ditë) që shënoi dy golësh në fazën e eliminimit në Champions League, duke kaluar Ricardo Kakà kundër Deportivo La Coruna më 2004. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here