Skuadra spanjolle dhe mjaftë ambicioze Villarreal, është duke biseduar (negociuar) me Milanon rreth sulmuesit kolumbian Carlos Bacca i cili nuk është në planet e Vincenzo Montellas dhe njëkohësisht po e bllokon tramsferimin e një emri të madh në fazën ofanzive, shkruan Korneri.net.

Villarreal është shumë i interesuar për shërbimet e dikur anëtarit të Sevillas, por duhet të bëjë gati 15-20 milionë euro për artonin e lojtarit aë sa Milan kërkon në rast të marrëveshjes. Me shumë gjasë “nëndetësja e verdhë” do të pranoj këtë ofertë sepse nuk është kundër këtij çmimi. /Korneri.net

Artikulli paraprakStadiumi në Drenas nikoqir i FC Prishtinës
Artikulli tjetërNuk ftohet për Champions League, Barcelona e pret me duar të hapura