Pas shtatë ndeshjeve pa humbje në udhëtim, më në fund bie Villarreal. Më të mirë se ata ishin futbollistët e Las Palmas që shënuan fitore minimale prej 1:0, me golin që e shënoi Kevin Prince Boateng. Me këtë triumph Las Palmas gjendet ne mes të tabelës, por i ka bërë keq “nëndetëses së verdhë”, sepse tash kjo skuadër po e rrezikon Evropës për shkak se rivalët janë shumë afër dhe Sociedad ka pikë të njëjta 48, kurse Bilbao është katër pikë mbrapa.

Artikulli paraprakDortmundi kaloi për vrime të gjilpërës
Artikulli tjetër“Bombë” nga legjenda e Juventusit: Donnarumma që tani është lojtar i….