Villarreali e ka fituar përballjen e sontme ndaj Sporting Gijon me rezultat 3:1, duke mbajtur akoma gjallë shpresën për një vend që shpie edicionim e ardhshëm në Champions League.

Golat për “nëndetësën e verdhë” i shënuan Soldado dhe dy herë Makambu, kurse golin e vetëm për Gijon e realizoi Dauglas.

Pas kësaj fitoreje Villarreal mbanë pozitën e pestë me 63 pikë, vetëm 5 më pak se pozita e katërt në të cilën ndodhët Sevilla.

Artikulli paraprakSchalke e fitoi spektaklin ndaj Leverkusen
Artikulli tjetërBarazim i trentë në Bergamo! Atalanta e ndali Juventusin