Villarreali është me një këmbë në fazën tjetër të garave në Europa League pas triumfit në udhëtim te Slavia Pragë 0:2. Nëndetësja e verdhë kreu punë në mënyrë perfekte pas golave të shënuar nga Carlos Bacca dhe autogoli i Deli.
Astana fitoi në udhëtim te Maccabi Tel Aviv dhe në këtë mënyrë mbetën të dytit në grupin A me 7 pikë, në pë pak se lideri Villarreal. /Korneri.net

Artikulli paraprakSërish pa gola AEK-Milan, rosonerët janë gjithnjë të parët në grup
Artikulli tjetërAtalanta pranoi gol në sekondën e fundit, Lyon deklasoi përfaqësuesin e dobët anglez