Për herë të parë në karrierën e tij 19-vjeçare, LeBron James është suspenduar.

Megjithatë, për goditjen me bërryl ndaj kundërshtarit të tij Isaiah Stewart, një prej basketbollistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave nga NBA mori një dënim më të butë se viktima e sulmit. LeBron mori një dhe Stewart të gjitha ndeshjet dënim, pasi të dy u përjashtuan për atë që bënë në çerekun e tretë të lojës Lakers dhe Pistons (121:116), përcjell Korneri.net

James u përjashtua për herë të dytë në karrierën e tij, sepse ai goditi qendrën e Detroitit gjatë luftës për pozicionin më të mirë për kërcim kur kryente gjuajtje të lira me bërryl në kokë, gjë që shkaktoi një prerje të madhe të përgjakshme pranë syrit të tij të djathtë. Stewart u çmend plotësisht dhe vrapoi te LeBron disa herë për t’u hakmarrë. Këtë nuk ia doli sepse e mbajtën bashkëlojtarët dhe trajnerët.

Pasi u shqyrtuan pamjet e ngjarjes, të dy u përjashtuan. NBA njoftoi se James u dënua me një ndeshje mosluajtje për “shkaktim konflikti duke goditur pa kujdes Stewart në fytyrë”, ndërsa viktima e sulmit ishte dy herë më keq se “fajtor për përshkallëzimin e incidentit dhe përpjekje të shumta dhe agresive për të duke dashur të hakmerret kundër James”. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here