Për dy ditë na presin ndeshje fantastike dhe derbi gati në çdo kampionat evropian.

Mirëpo, vëmendja më e madhe do të jetë në Serie A, ku do të përballen top-skuadrat italiane dhe do të jemi dëshmitarë të tri spektakleve futbollistike duke nis nga sonte në ora 18.00, Lazio0-Juventus, pastaj në vonë në 20.45 Napoli-Roma, kurse mbyllet të dielën me derbin më të madh lokal evropian Milan-Inter, që këtë radhë do të transmetohet në tërë botët, shkruan Korneri.net

Në Premier Leaague luhet derbi i kampionit të rid he aktual, Manchester City-Chelsea. Po themi kështu pasi çështja e titullit është mbyll shumë më herët në Angli, por adhuruesti e fundit presin të shohin një tjetër lojë të madhe. Ndeshja nis të shtunën nga ora 17.00.

Në kampionatin më të fortë në botë La Liga, lideri Barcelona e pret armatën e zjarrtë Diego Simeones, Atletico Madrid.
Në rast se Barcelona fiton, atëherë titulli është i garantuar, por nëse fitojnë madrilienët hapet në maksimum gara. Ndeshja nis të dielën nga ora 16.15.

Në Bundesliga takohen Leipzig-Dortmund, skuadra që e kërkojnë vendin e dytë në tabelë. Gara direkte e skuadrave pas Bayern Munchen që pret interesim të madh në Gjermani, luhet sonte në ora 18.30.

Dhe, ndeshja e fundit derbi dhe atë ndër më të zjartit priet edhe ai i Athinës apo futbolliut grek, Olympiacos-Panathinaikos që zhvillohet të dielën nga ora 18.30. shpesh ka ndodh që nga tifozët ndeshjet edhe të shtyhen e most ë flasim rivalitetin në fushën e lojës. /Korneri.net

Artikulli paraprakVota ilegale nga shoqatat, Suker shkarkohet si president i Federatës Kroate
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare Flamurtari-Llapi, fusha katastrofë