Ndeshja mes Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar me rezultatin 2-1.  Veliu dhe Progni shënuan për vendasit, ndërsa Thaçi shkurtoi diferencat. Një episod jo i këndshëm  ka ndodhur në fund të takimit, ku trajnerit të kryeqytetasve, Armend Dallku i është hedhur gaz lotsjellës nga Policia e Kosovës.

Gjithçka ka ndodhur pas protestave të teknikut ndaj vendimeve të gjyqtarit. Ai që e ka pësuar nuk është vetëm trajneri i prishtinës, po edhe shumë futbollistë të Prishtinës. Dallku nuk është gjëndje të mirë shëndetësore gjë që duket edhe në foto.

Artikulli paraprakGjilani fiton ndeshjen kontroverse ndaj Prishtinës, Ballkani deklasoi Llapin
Artikulli tjetërPasi dëmtuan Dallkun me lotsjellës, Policia e Kosovës nuk e mbaron me kaq sapo u arrestua ky zyrtar i FC PRishtinës