Nuk kishte si të ndodhte ndryshe pas ndeshja mes Besiktas dhe Fenerbahces nuk është mbyllur pa tension.

Sulmuesi i njohur holandez, Robin Van Persie bën një gjest të pahijshëm ndaj kundërshtarit pasi ka kapur pasi ka prekur organin gjenital në momentin kur Dusko Tosic po largohej me kartonin e kuq.

Gjithashtu veprimet e tij jo0 të hijshme nuk përfunduan me kaq pasi ish-lojtari i Manchester United i zxori gjuhën tifozerisë kundërshtare.

Kujtojmë që ndeshja u mbyll 1-0 për Fenerbahcen, ndërsa autori i golit të vetëm ishte pikërisht Robin Van Persie.

Artikulli paraprakWestbrook vazhdon mbizotërimin, Nets skuadra më e dobët në dekadën e fundit
Artikulli tjetërFOTO +18/ Incident në Superbowl, Lady Gaga nxjerr ‘zogun’ në fushë