Të gjithë i kemi të freskëta në mendje ngjarjet e 14 tetorit 2014 ku Kombëtarja shqiptare ishte viktimë e dhunës verbale dhe e racizmit në Beograd të Serbisë.

Në ndeshjen mes Rad dhe Partizanit të Beogradit sërish ka ndodhu një incident e cila është përcjellë me bujë të madhe nga gjithë mendiat më të mëdha ndërkombëtare.

Tifozët vendas e ofenduan në baza racore futbollistin brazilian Everton Luiz, i cili pavarësisht kësaj në fund të ndeshjes shkoi për të përshëndetur publikun ku edhe “shpërtheu” nga lotët, shkruan tabloidi britanik “The Sun”.

Artikulli paraprakMilani kërkon sulmuesin nga Premier League
Artikulli tjetërF1, Wolff e Lauda rinovojnë me Mercedesin deri në vitin 2020