Partizani ka fituar sot me rezultat 3-0 në fushën e Lushnjës. Gjithsesi dita nuk ka shkuar dhe aq mbarë për këtë tifoze të Partizanit e cila duket se nuk e ka mbajtur më dhe ka kryer nevojat në stadium, ku pak më tutje ishin tifozët e tjerë.

Artikulli paraprakAtraksion, Spektakël e Miqësi, në hapje të “Turneut Dimëror”
Artikulli tjetërZidane 2! Kësaj radhe goditja vjen nga Bundesliga