Ditën e djeshme në La Liga është shënuar një gol vërtet fantastik i cili me shumë mundësi është kandidat serioz për tu shpallur realizimi më i bukur i vitit.

Sulmuesi i Villarealit, Nicola Santone ka arritur të shënojë gol thuajse nga gjysma e fushës duke turpëruar portierin e Real Sociedad, Rulli.

VIDEO

Artikulli paraprakMarrëveshja: Juventusi transferon një tjetër lojtar, shtanget Milan [FOTO]
Artikulli tjetërIlkay Gundogan zgjedh mes Guardioles dhe Jurgen Kloop