Barcelona duket se ka mposhtur konkurrencën e Real Madridit, për talentin 17-vjeçar të Flamengos, Vinicius Junior, shkruan prestigjiozja spanjolle “AS”.

Barcelona nuk dëshiron të bëj gabime dhe ashtu siç e transferoi Neymarin, dëshiron të transferojë edhe Vinicius, i cili po kërkohet me ngulm edhe nga Real Madrid.

Kujtojmë se 17-vjeçari ka një klauzolë prej 30 milionë eurosh, çka nuk do të ishte problem për asnjërën skuadër, edhe pse lojtari është shumë i ri.

Artikulli paraprakMilan gjithnjë më afër Evropës
Artikulli tjetërKategoria Superiore: Flamurtari, harmonia mes reparteve problem serioz