Të gjithë kemi parë dëmtime të ndryshme në sport, por një basketbollist i njohur amerikan ka përjetuar momente horrori.

Bëhet fjalë për basketbollistin e Neë Zealand Breakers të cilit gjatë dëmtimit i ka dalë syri nga vendi, shkrun CNN.

“Syri im u shkëput nga vendi, ishte shumë e dhimbshme. Ndjeva sikur syri kërceu si top pingpongu, është një ndjesi e çuditshme dhe e pazakontë Mrekullisht përfundoi gjithçka mirë dhe tashmë syri im është normal falë ndërhyrjes së kujdesshme të mjekëve.” tragon Mitchell gjatë një interviste live në Facebook.
Menjë herë pas incidentit sportisti përfundoi në spital ku gjendja e tij shëndetësore nuk ishte aq serioze sa mendohej.

Artikulli paraprakEkskluzive: Trepça 89′ në turneun e madh “Juberg 2017”, pjesëmarrës do të jenë gjigant të futbollit evropian
Artikulli tjetërU – sa vështirë!