Arturo Vidal është emri më i nxehtë dhe objektivi primar për Iterin në ditët e ardhshme pasi mesfusha duhet të përforcohet me çdo kusht, shkruan Korneri.net.

Zyrtarët e klubit kanë marr dritën e gjelbër ede nga trajneri Luciano Spalletti, andaj me një ofertë të çmendur 50 milionë euro do të shkojnë te klubi bavarez Bayern Munchen, atje ku vazhdimisht po i refuzon edhe bisedimet trajneri Carlo Ancelotti që e ka kilianin si “joker” të skuadrës dhe njërin ndër më të preferuarit.

Mirëpo, kjo ofertë është mjatë e lartë dhe mund t’i ulë të dyja palët në tavolinë, kurse pas Vidal neroaxurët do të transferojnë një emër të madh nga Paris SG. / Korneri.net

Artikulli paraprakMbappe te Reali, Bale te United?
Artikulli tjetërMilan afër finalizimit të dy marrëveshjeve