Kamerave dhe gazetarëve është vështirë t’i ikësh, sidomos jo në derbin botëror.

Inter-Juventus ishte një mundësi për të përshëndetur njëri-tjetrin midis shokëve të vjetër të skuadrës, veçanërisht para ndeshjes ata diskutuan imazhet që përshkruajnë përqafimin midis Vidal dhe Chiellini, përcjell Korneri.net

Kiliani, tani një Nerazzurr, por katër sezone te Juve  nga 2011 në 2015, e përshëndeti mbrojtësin italian me një dashuri të veçantë dhe më pas e puthi atë në gjoks pikërisht në  emblemën e Juventusit. Në rrjetet sociale menjëherë filluan sulmet e  tifozëve të  Interit. Pas ndeshjes, shpjegimi i lojtarit në Instagram ishte kështu: “Puthja ishte menduar për Chiellinin, ne e duam njëri-tjetrin. Unë e respektoj Interin dhe tifozët e tyre dhe unë do të jap shpirtin tim për ekipin”.

Pas ndeshjes: “Ndihem i lumtur”

Vidal shpesh përsërit fjalën “i lumtur”, duke komentuar  fitoren 2-0 ndaj Juves, i cili u hap me golin e tij (pa festë): “Ne kemi treguar se jemi gati të luftojmë për kampionatin kundër ekipit më të fortë në Itali. Suksesi na jep besim për të luftuar për fitoren e kampionatit, ne me të vërtetë mendojmë se mund të shkojmë deri në fund. Jam i lumtur, me të vërtetë i lumtur “. /Korneri.net

Artikulli paraprakMandzukic në vizita mjekësore
Artikulli tjetërInter, revolucioni po vjen, emri i ekipit dhe ndryshimi i logos! Tifozët janë kundër