Zlatan Ibrahimović vazhdon të kënaqet edhe pasi hyri në të 40-at.

Në xhiron e 18-të të Serie A kundër Cagliari, ai shënoi të dy golat për fitoren e Milanit (0:2) dhe kështu i ktheu Rossonerët në vendin e pare me +3 pikë ndaj rivalit lokal Inter, përcjell Korneri.net

Zlatan shënoi golin e 13-të në paraqitjen e tij të 13-të për Milanin këtë sezon në të gjitha garat. Edhe më mbresëlënëse është mesatarja e tij e shënimit të golave ​​në kampionatin italian.

Për shkak të lëndimeve dhe infeksionit me koronavirus, ai luajti më pak se gjysmën e ndeshjeve, për të qenë të saktë, vetëm tetë. Sidoqoftë, në ato tetë paraqitje, ai shënoi deri në 12 gola.

Golat e Ibras ​​festohen për një arsye, por me Cagliari ai gjithashtu tërhoqi vëmendjen me pritjen e tij të madh dhe pasimin e topit.

Në minutën e 17-të, ai mori topin 25 metra nga goli, me shpinë të kthyer nga porta dhe me një mbrojtës që qëndronte pranë tij. Ai e zgjidhi situatën e vështirë me lëvizjen tërheqëse që vetëm Zlatan e bën.

Ai e la topin të kërcej, pastaj filloi ta mashtronte me dorën e tij të djathtë dhe e dërgoi Dalotin në anën e djathtë me të njëjtën këmbë në ajër me thembrën e tij.

Ibrahimoviç u kënaq me lëvizjen e tij në stilin e një xhongleri dhe një mjeshtri të arteve marciale (kung-fu). /Korneri.net

Artikulli paraprakSavePorno Best Librarys
Artikulli tjetërJuventus më i dobët në 10 vitet e fundit, Pirlo rrezikon punën pa Superkupën