SHPËRNDAJE

Nga San Paolo në stadiumin Maradona, vetëm nënshkrimi i prefektit mungon.

“Ky është titulli që Tuttosport ka botuar në faqen parë të numrit të sotëm. Pëlhura e madhe me fjalën “Mbreti” dhe fytyra e stilizuar e Maradonës që tundet nga pjesa e tretë e stadiumit, është sinjal i qartë se stadiumi mitik San Paolo, do ta ndryshoj emrin shumë shpejtë në legjendën argjentinas, përcjell Korneri.net

Sapo prefekti Valentini të ketë vulosur dosjen, San Paolo do të quhet Maradona Stadium. De Magistris: “Populli e dëshiron atë dhe Diego ka pasur aftësinë të bashkojë të gjithë Napolitanët”. /Korneri.net