Inter nuk ndalet së kërkuari përforcime në të gjitha repartet.

Diego Godin nuk u dëshmua aspak te Inter, pasi sistemi me tre mbrojtës 3-5-2,i Antonio Contes nuk i ka shkuar për shtati uruguajanit që me shumë gjasë pas vetëm nëj viti do të largohet nga Serie A, përcjell Korneri.net

Për këtë arsye Inter ka në listë disa emra në mesin e të cilëve është edhe shqiptari Marash Kumbulla për të cilin Juventusi po ofron më shumë para, andaj neroaxurët janë kthyer nga belgu me përvojë Jan Vertonghen të Tottenham. Ky i fuundit nuk do të kushtonte gati asgjë pasi është në fund të kontratës me Spurs, kështu që Conte do të ishte i lumtur nëse e sjell nën direktivat e tij. /Korneri.net 

Artikulli paraprakMorata te gjiganti evropian
Artikulli tjetër10 futbollistët më të pasur, nuk prin Messi dhe as CR7