Nuk është fshehtësi që mesfushori italian Marco Verratti është dëshira kryesore e top skuadrave italiane, në veçanti Juventus dhe Inter.

Një kohë të gjatë po shkruhet se derbi i Italisë nuk është vetëm në fushën e blertë, por edhe për reprezentuesin e axurëve i cili i ka lënë me gojë të hapur gjigantët italian me deklaratën e dhënë.

“Unë largohem nga Paris SG vetëm për Barcelonën, për asnjë klub tjetër evropian”. Është ky sinjal i qartë se Verratti fillimisht ndihet mirë ku është, ndërsa ëndërron vetëm klubin e madh spanjoll Barcelona.

Artikulli paraprakZYRTARE: Juventusi në fund të muajit nënshkruan me një super-sulmues
Artikulli tjetërKy është “PISI”,më i madh i futbollit holandez (VIDEO)