Kjo verë ka qenë e lodhshme, plot angazhime, dhe shumë e kushtueshme në botën e futbollit.

Nasser Al Khelaifi i la të gjithë me gojë hapur, kur realizoi blerjen e Neymar për 222 milionë euro.

Tashmë PSG ka një yll, i cili do të ndihmojë ekipin që të fitojë Ligën e Kampioneve.

Blerja e Neymar ishte edhe hakmarrja ndaj Barçës, për humbjen e thellë 6-1 dhe eliminimin nga Champions.

Por edhe për ngacmimet që i’u bënë herë pas here yjeve të parisienëve.

Por çmenduria e shpenzimeve ende nuk ka përfunduar për klubin francez.

Al Khelaifi kërkon me ngulm Kylian Mbappe.

Është gati të paguajë 180 milionë euro për kartonin e tij.

Por, PSG i duhet edhe një portier.

Për këtë arsye, presidenti i klubit francez ndodhet në Madrid, ku do të diskutojë disa çështje me rëndësi.

Slloveni Jan Oblak pëlqehet shumë dhe klauzola 100 mln euro nuk është problem.

Presidenti do të shfrytëzojë qëndrimin e tij në kryeqytetin francez që të flasë me Atletico Madrid për një transferim të mundshëm.

Por edhe të shesë Thomas Meunier, që kërkohet nga Real.

Mbrojtësi i djathtë nuk ka më hapësirë te francezët pas ardhjes së Dani Alves. Për këtë arsye edhe ai është në kërkim të një ekipi të ri, e nuk mund t’i thotë jo një oferte nga “galaktikët”

A do të arrijë njeriu i besuar i Emirit të Katarit, Al Thani të realizojë goditjet?

Dy yjet e tjerë vlejnë bashkë 280 milionë euro.

Gjthçka do të varet nga dëshira e lojtarëve.

Një gjë është e sigurt; kapitali nuk i mungon.

Artikulli paraprakBasha transferohet te Wisla Krakow
Artikulli tjetërEverton në garë me Milan për Kalinic