Kur ndodhemi në fund të sezonit 2016/17 në Premier League, në mediat britanike kanë filluar edhe spekulimet për merkaton e verës, ku si cak janë yje të futbollit në “ishull” dhe jo vetëm, shkruan “Korneri.net”.

“TheSun” sjell nëntë yjet që mund të transferohen në skuadra të tjera sezonin e ardhshëm, të cilët janë:

Diego Costa

Toby Alderweireld

Eden Hazard

Zlatan Ibrahimovic

Yaya Toure

David de Gea

Cesc Fabregas

Jesus Navas

Lucas Leiva

/Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Monchi nisi punën te Roma
Artikulli tjetërNadal, “mbret” i fushave me dhè. Triumfon në Monako