15 vjet te Real Madridi.

Gjithmonë ndë më të mirët në botë në rolin e tij, ka fituar gjithçka që mund të fitohet në futboll me Real Madridin, i kënaqur me paraqitjet e tij, klubin, tifozët, qytetin dhe të gjitha që i ka ofruar për këto vite klubi ë mi madh evropian, përcjell Korneri.net

Sergio Ramos kontrata e të cilit skadon me 2021, e ka ndërmend ta vazhdojë edhe për një viti tjetër, pra deri me 30 qershor 2022, për ta mbyll më pas karrierën kaq të pasur te klubi mbretëror, sepse pa dy vitesh ai do të jetë 36-vjeçar, dhe pikërisht momenti më i mirë për t’i dhënë fund karrierës.

Praktikisht gjithçka është gati që Ramos dhe Perez të ulen në tavolinë dhe të zyrtarizohet kontrata e re, pasi palët tashmë janë dakorduar për çdo detajë të vogël. Ramos deri tash ka fituar 4 titujë në La Liga dhe 4 trofe të Champions League, duke shtuare dhe shumë trofe tjetër vendosr dhe ndërkombëtarë. /Korneri.net

Artikulli paraprakPublikohet buceta fituese e shtatores së legjendës Fadil Vokrri
Artikulli tjetërBalotellin e përzënë nga klubi, ja si reagon sulmuesi