Gjithçka është në fundin e marrëveshjes.

Lazio apo më saktë Igli Tare ka kryer punë me Fenerbahce, prej nga do të sjell në Olimpico sulmuesin kosovar, Vedat Muriqi që do të jetë sulmuesi i ri i fuqisë  së katërt në futbollin italian, përcjell Korneri.net

Sipas medieve italiane dhe turke, marrëveshja në mes Lazios dhe Fenerbahces ka kapur shifrën prej 16 milionë euro, plus 2 milionë bonuse për një total 18 milionë euro, shifër kjo e rëndësishme për një futbollist në ditët e sotme, por e bënë Muriqin transferimin më të shtrenjtë shqiptar deri tash. /Korneri.net

Artikulli paraprakThe Dog Gps Hide
Artikulli tjetërFlorentino Perez mori vendim më ndryshe për mbrojtësin Ramos se për të tjerët!