Robbie Keane ka deklaruar se miqësorja e ditës së premte kundër Oman, do të jetë ndeshja e fundit për të me përfaqësuesen e Irlandës. 36-vjeçari, i cili është thërritur për herë të parë në kombëtare para 18 vitesh, ka luajtur 145 ndeshje dhe ka shënuar 67 gola me Republikën e Irlandës, rekord në vendin britanik.

Ndjekësit në renditje kanë luajtur tre herë më pak ndeshje dhe kanë shënuar tre herë më pak gola. Robbie Keane luajti dy ndeshje në Euro 2016, të dyja në pjesën e dytë dhe e shpalli vendimin e lamtumirës pasi figuroi në listën e futbollistëve të grumbulluar nga trajneri Martin O’Neill për këtë sfidë dhe për ndeshjen eliminatore kundër Serbisë, më 5 shtator në Beograd.

Artikulli paraprakMaradona “sulmon” Messi-n: Tërheqja nga Argjentina histori e montuar
Artikulli tjetërNuk do ta besoni se nga kush gjobitet Reali